• JPA Multitenancy

  JPA Multitenancy

  How to create a multi-tenant architecture for JavaEE applications based on JPA and CDI, while keeping the source code as clean and simple as possible. Arquillian tests included!

 • Gitbook Tester - introduction

  Gitbook Tester - introduction

  Gitbook-tester is a small wrapper and integration framework around Gitbook itself. It tries to make integration testing as easy as possible. You just provide some content, let gitbook-tester do its job and validate the results. Especially useful for authors of gitbook plugins.

 • Jaká byla konference W-JAX 2015

  Jaká byla konference W-JAX 2015

  W-JAX je gigantická Java konference, která se tradičně koná v německém Mnichově. Zaměřuje se na DACH region a většina přednášek tak probíhá v němčině. Pro představu o rozsahu konference - více než 180 přednášek, 160+ přednášejících, často běží zároveň 10 různých přednášek se zcela rozdílnými tématy. Není problém si vybrat něco zajímavého. Je problém rozhodnout se, které jiné přednášky kvůli tomu obětuji.

 • Hunting for the OOM bug in my test suite

  Hunting for the OOM bug in my test suite

  You know it, you have probably experienced it too. Your tests are slowing down, memory consumption is rising, the CPU is burning itself. There has to be a bug somewhere. Maybe one bad line of code, that ruins everything. But how can you find it?

 • Prokletí mBank - mizerná komunikace

  Po několika letech odcházím od mBank. Proč? Co se mi líbilo a co mě štvalo? Kterou banku považuji za lepší volbu? Jak komplikované je u mBank zrušení účtu?

 • Život v Rakousku - papírování, náklady na život

  Láska k úřadům, formulářům a papírování obecně má v Rakousku zřejmě tradici už od monarchie. Naštěstí jde ruku v ruce s německou spořádaností. A tak jde vše hladce i přes stohy formulářů.

 • Život v Rakousku II.

  Sedm národů u večeře. V pátek odpoledne se nepracuje. A zdravotní pojišťovna ze mě udělala špiona. Jak si žiju v Rakousku? Tentokrát převážně nevážně.

 • Postřehy ze života v Rakousku

  Když jsem loni v létě opouštěl Plzeň a vydal se na cesty, tušil jsem, že nebudu chtít zůstat v Čechách. Pořád mě to táhlo do Alp. Hory, lyžování, v létě kolo, via ferraty, nádherný silnice pro motorku. Chtěl jsem vědět, jestli je jinde tráva zelenější, lidi veselejší a spokojenější.

 • Weblogy remake

  Mám rád weblogy.cz. Super myšlenka provozovat agregátor českých IT a marketing webů. Ale uživatelské rozhraní mi nevyhovuje. Proto jsem vytvořil alternativní. 

 • Agregace dat v MongoDB

  Ze světa SQL známe formulaci GROUP BY. Jak se agregace řeší v dokumentové databázi, konkrétně v MongoDB? Probereme možnosti od vestavěných příkazů, přes Map-Reduce až po Aggregation Framework.