• Postřehy z cest - Nordkapp, Knivskjelodden

  Postřehy z cest - Nordkapp, Knivskjelodden

  Druhý týden na cestách, nejsevernější bod Evropy - Knivskjelodden. Nordkapp jako masově turistická atrakce. Jezdíme stopem, jde to rychleji než busem a navíc zdarma.

 • Postřehy z cest - Alta, Finnmarksvidda, Karasjok

  Postřehy z cest - Alta, Finnmarksvidda, Karasjok

  První týden na cestě po severním Norsku. Nalehko, jen s batohem a stanem. Žádné auto, žádné časové plány ani termín návratu, který by nás tlačil. Do Alty letadlem, pak 140 km chůze tundrou do Karasjoku.

 • Forpsi a plaintextová hesla

  Ukládat hesla v plaintextu a na vyžádání je zasílat nezměněná emailem, to chce pořádnou dávku odvahy. Nebo to není odvaha, ale úplně jiná vlastnost? 

 • Načítání dat z obchodního rejstříku justice.cz

  Pracujete automatizovaně s daty firem? Jméno, IČ, sídlo firmy? Pak určitě znáte API ARESu. Má hodně funkcí a velkou odezvu. Tak velkou, že jsem pro našeptavač musel začít brát data jinde, aby byl použitelný.

 • Děravá iŽabka

  Tak ukázkové SQL injection, jako je na webu iŽabka, už jsem dlouho neviděl. A co hůř, ani po týdnu od hlášení chyby emailem není opraveno nic. Nezbývá, než věc zveřejnit, ukázat si, co dělají špatně a trochu se z toho poučit.

 • Zkomplikuje zákazníkovi odchod, jak jen to jde

  Zákazníka je třeba udržet si všemi dostupnými prostředky. Čím víc mu zkomplikujete odchod, tím větší je šance, že zůstane vaším klientem a bude vám dál platit.

 • První plzeňský hackathon. Jaký byl?

  První plzeňský hackathon. Jaký byl?

  Co jsme programovali, jaké technologie se naučili? Líbilo se nám kódovat na zámku ze 16. století? 

 • Poznámky ze školení SEO pro webmastery od h1

  Před pár dny jsem se účastnil SEO školení v h1. Chtěl jsem si ověřit, že to, co znám, je správně a neutíká mi nic podstatného. Jste si jisti, že máte technologickou stránku webu zcela v pořádku?

 • Chyby v responzivním designu

  Responsivní design je hit poslední doby. Denně se ale setkávám se stránkami, které sice jsou responzivní, ale nevhodným zásahem celý efekt rozbijí a stránka pak na mobilu vypadá špatně. Několik častých chyb jsem nasnímal, popsal a doporučil řešení.

 • Jak dělat tlačítka pro sociální sítě lépe

  Také máte pod článkem několik tlačítek (pluginů) pro sociální sítě? Umožnit snadno sdílet článek a ukázat, kolik lidí už tak učinilo. Víte, že taková tlačítka dovedou přenést klidně stovky KB dat a načítat se 10 sekund?  Přečtěte si, jak je vytvořit lépe a jednoduše.