• K čemu doháje nějaký jUnit testy?

  Kód přece píšu už roky, kvalitně a dávám si na chyby pozor. Jasně, že když to programuju, tak zkusím, zda metoda dělá, co má. Tak proč bych se měl patlat s nějakýma testama? Akorát to žere čas a zdržuje od práce.

 • Brašna pro Panasonic Lumix FZ48

  Koupil jsem si novej foťák a hledal jsem brašnu, která bude tak akorát. Google moc nepomohl. Po několika navštívených obchodech a hromadě otestovaných brašen už vím, která je ideální.

 • Pneuservis v Plzni nebo okolí? Jednoznačně Aleš Jelínek, Tlučná

  Dlouho jsem v Plzni a okolí nemohl narazit na někoho spolehlivého, kdo mi bude přezouvat a vyvažovat pneu na auto nebo motorku. Až jsem na doporučení zajel do Tlučné k panu Jelínkovi. Od té doby už nejezdím nikam jinam.

 • World Usability Day Prague - co se mi líbilo?

  Letošní ročník konference o použitelnosti se opravdu povedl. Přednášky zábavné, inspirativní. Protože nedovedu shrnout myšlenky do 140 znaků na twitteru, sepsal jsem moje dojmy, odkazy na zmiňované projekty a videa do krátkého článku.

 • Přípravy na domácí FVE? Začali jsme u krbových kamen, bojleru a přímotopů.

  Nedávno jsme se rozhodli u rodičů na domě snížit spotřebu elektřiny, zároveň zvýšit bydlení a o kousek se posunout k energetické soběstačnosti. V budoucnu snad bude možné snázeji přejít na fotovoltaický systém, třeba jednou i zcela ostrovní. 

 • Jak minimalizuji náklady na provoz webů

  Mám rád jednoduchá a levná řešení problémů. Sepsal jsem několik tipů na téma hosting, nakupování domén, snižování nákladů na provoz webů, reklama. Třeba se vám z toho něco bude hodit.

 • Požadavky při vývoji malých webů a aplikací

  Co by měl chtít zadavatel po tvůrci jednoduchého webu nebo webové aplikace? Programátoři často trvají na virtuálních serverech, jazycích o kterých jste nikdy neslyšeli a různých složitostech. Když někdo chce jednoduchou věc, nenuťte mu k webu i správu serverů, framework co jste si sami napsali a databázi, kterou nikdo nezná. Dělejte jednoduché věci jednoduše.

 • 5 tipů jak dohledat, kolik času jsem který den strávil u počítače

  Potřebujete dohledat, kolik hodin jste seděli u počítače minulý čtvrtek nebo včera? V článku popíšu několik metod a míst, kam se podívat a co nejpřesněji určit, v kolik hodin jste který den u počítače začali a kolik bylo, když jste od něj odcházeli. Třeba proto, že potřebujete zpětně dohledat podklady pro fakturaci klientovi nebo ověřit, jestli sedí výkaz práce s realitou. Návod předpokládá v některých bodech linuxový stroj, jiné jsou shodné bez ohledu na systém.

 • Jak jsem doma začal šetřit elektřinou

  Vyúčtování energií za poslední rok mě přesvědčilo, že je na čase začít něco dělat se spotřebou elektřiny. Takže zkusím popsat několik tipů, aby příští vyúčtování bylo pokud možno nižší. Třeba se vám některý z nich bude hodit a uspoříte také.

 • Spokojený zákazník: svarovaniplzen.cz

  Pokud chcete v Plzni sehnat někoho, kdo Vám svaří kdejaký kov, opraví chladič, případně upraví různé držáky kufrů na motorku, stupačky a pod, pak zkuste  firmu Jiří Utišil - SOB, svarovaniplzen.cz. Jsem s nimi opakovaně velmi spokojen a rád je doporučím.