• Jak nefunguje vyhledávání v datových schránkách

  Jak nefunguje vyhledávání v datových schránkách

  Po dlouhé době se do datových schránek dá dostat z libovolného systému a prohlížeče. Takže jsem se mohl konečně pustit do zkoumání funkcí DS. Chtěl jsem odeslat testovací datovou zprávu a zjistil jsem, že je vlastně nemožné najít příjemce. Jediná cesta je znát to správné ID datové schránky. A ani potom nic nepošlete…

 • Jak ještě víc znechutit odcházejícího zákazníka banky

  Jsem dlouholetým klientem jedné z těch velkých bank, co u nás působí. A protože se banka chová hůř a hůř, rozhodl jsem se jí před několika měsíci vyměnit za novou, internetovou, bezpoplatkovou. Nevěřili byste, jaké obstrukce se dají vymyslet, aby mi to rušení účtu pořádně znepříjemnili.

 • Monitoring médií na vlastní pěst - Google Alerts

  Monitoring médií, monitoring tisku, monitoring sociálních sítí. Každý řeší, jak se včas dozvědět co  o něm píšou na webu. Zřejmě je monitoring skvělý business, živí se jím řada firem a agentur. Zkusím vám  poradit, jak monitoruji web já. Snadno, rychle a zdarma si můžete obdobné sledování nastavit v Google Alerts (Google Upozornění).

 • Nová sekce webu - spokojený zákazník

  Už dlouho přemýšlím, že bych začal psát o firmách a živnostnících, se kterými jsem byl velmi spokojen. Většinou se jedná o opraváře aut, pneuservisáka v garáži u rodinného domu, malou půjčovnu lodí a podobně. Ti lidé odvádí perfektní práci za velmi rozumné peníze. Často nemají ani svůj web, není kde jim napsat spokojený komentář.

 • Má vaše stránka meta informace v pořádku?

  Má vaše stránka meta informace v pořádku?

  Máte na vašich stránkách korektně uvedeny všechny běžně používané meta informace? Tedy titulek, popis a výstižný obrázek, pokud existuje? Informací využívají vyhledavače, sociální sítě, katalogy stránek a je proto dobré nic nepodcenit. Dost možná vám drobná úprava přivede řadu nových čtenářů.

 • Německé úřady práce v Plzni - co jinde nepíšou

  Německé úřady práce v Plzni - co jinde nepíšou

  Ve středu 4.7.2012 jsem coby pozorovatel a doprovod absolvoval návštěvu zástupců úřadu práce z Weidenu v Plzni a rád bych celý proces popsal a uvedl údaje, kontakty a odkazy, které žádný zpravodajský server neuvedl a nikdo se ani neobtěžoval napsat, na které adrese se akce pořádá. Zřejmě se počítá s tím, že uchazeč o práci občas úřad práce navštíví tak jako tak a přečte si informace nalepené na nástěnce…

 • Streetview Plzeň - za krásami města

  Když už nám Google nasnímal Plzeň - budoucí hlavní město kultury a především hlavní město piva,  neodolal jsem a udělal několik zajímavých nebo typických fotek Plzně. 

 • Má první přijatá zpráva v datové schránce a hned omyl

  Protože se dlouhodobě zdržuji mimo trvalé bydliště, zavedl jsem si datovou schránku. Nerad bych prošvihl termín vyzvednutí doporučené zásilky a kvůli tomu si zadělal na problémy. Po zhruba roce mi dorazila do datové schránky první zpráva - a vůbec nebyla určena mě?!

 • KB - nové internetové bankovnictví je opravdu #fail

  V neděli 17.6.2012 spustila Komerční banka novou verzi internetového bankovnictví(mojebanka). Přesto, že dnes už je 22.5.2012, pět dní po startu a čtyři dny po tom, co ve všech newsových webech proběhla zpráva o velkých problémech se spuštěním aplikace, stále funguje špatně. Aktuálně: od 14:15 už mi bankovnictví funguje v pořádku.

 • MongoDB - Java driver a obnovení přerušeného spojení

  Java driver pro nerelační databázi MongoDB má jako defaultní chování nastaveno neobnovování spojení v případě výpadku. Stačí pak malý výpadek připojení k MongoDB a vaše aplikace zůstane po zbytek běhu bez Monga. Přitom stačí během inicializace překonfigurovat výchozí nastavení.