• Jak zkonvertovat PDF na sadu obrázků po stránce

  Občas se hodí umět z jednoho PDF vyrobit sadu obrázků. Například z katalogu ve formátu PDF vytvořit webovou prezentaci. Pomocí dvou jednoduchých příkazů si ukážeme jak vygenerovat takovou sadu obrázků z jednoho PDF. Také si ukážeme rozdíl mezi vyhlazeným a nevyhlazeným výsledkem.

 • Monitorování stavu toneru v Samsung tiskárně pomocí nagios

  Pokud ve firmě provozujete monitorování serverů a síťových zařízení, určitě by bylo vhodné doplnit i monitorování stavu tiskáren. Jeden z pohledů na tiskárnu je množství toneru, kterým ještě disponuje. Napíšeme si tedy nagios plugin pro monitorování množství toneru v tiskárně Samsung SCX-4×28 Series.

 • Automatické odesílání grafů z centreonu emailem

  Python script, který umožnuje automaticky pravidelně odesílat přehledové grafy z monitorovacího nástroje centreon emailem.

 • Utilita pro parsování webového rozhraní Selenium Gridu

  Jednoduchá python utilitka, která rozumí webovému rozhraní Selenium Gridu a umí vrátit stroje dostupné v jednotlivých sekcích: Configured, Available a Active. Hodí se pro automatické startování dalších runnerů, případně k jinému automatizovnému přístupu ke Gridu

 • Výkon dynamických proxy v Javě

  Testování výkonu dynamických proxy v Javě. Dynamické proxy jsou elegantní způsob jak řešit některé věci jako logování nebo zabezpečení a pohodlnější než vytváření dekorátoru. To je ale vykoupeno určitým výkonovým propadem. O kolik jsou pomalejší se podíváme v krátkém testu.

 • Výkon načítání systémových proměnných v Javě

  Každý kdo se někdy snažil zjistit z Javy informace o prostředí na kterém běží se jistě setkal s metodou System.getProperty(). Ta zpřístupňuje některé informace o stroji, uživateli a umožnuje číst a nastavovat tyto hodnoty. Přestože se properties chovají jako hash mapa, mají určité vykonostní problémy. Provedeme porovnání rychlosti načítání hodnot ze systémových proměnných a statické finální proměnné v Javě.

 • Vyhledávání nepotřebných maker ve velocity šablonách

  Jednoduchý script pro nalezení všech definovaných maker ve velocity šablonách a následně procházením šablon vypsání všech nepoužitých.

 • Typ architektury stroje v javě

  Jak poznat, zda stroj běží na 32bit nebo 64bit architektuře v javě.

 • Java: Fulltextové vyhlededávání v kolekci objektů

  Jednoduchý návod, jak prohledat kolekci objektů a vyhledat v ní objekty, kde nějaká proměnná objektu obsahuje hledaný výraz. Prohledávání využívá reflexi, je tedy obecné a neřeší typ vyhledávaných objektů

 • JSHint a spouštění validace JavaScriptu z příkazové řádky

  Jak automatizovat statickou analýzu javascriptu pomocí JSHint (jslint) tak, aby šla spouštět z příkazové řádky. Validační funkce je definována v javascriptu, je tedy nutné spouštět javascriptový kód z příkazové řádky.