Taky vás už někdy napadlo, jak by vypadala graficky znázorněná mapa vaší sítě kontaktů na LinkedIn? 

Téměř před rokem spustil LinkedIn vizualizační nástroj pro zobrazení sítě vašich kontaktů. Umožňuje na grafu zobrazit kontakty a vazby mezi nimi.

Síť dovede být pěkně spletitá a i při mém poměrně málo provázaném profilu (59 konexí) umožní aplikace ukázat pěkný graf. Můžete tak vidět, jak jsou pospojováni vaši známí navzájem a do jakých skupin kontaktů zapadají.

 

LinkedIn vizualizace sítě kontaktů

(Graf mých kontaktů, klikněte pro zvětšení. Jména konexí nejsou při sdílení zobrazena.)

Aplikace sleduje i typ konexe - zda se jedná o kolegu v práci, spolužáka nebo kamaráda. Taková informace je pak zanesena do grafu barvou. Můžete si jednotlivé barvy označit štítky. Štítky pak zůstanou viditelné i při sdílení mapy.

Na mé mapě: pravý-modrý segment jsou kolegové a spolupracovníci. Levý-oranžový segment jsou lidé okolo CZJUG, známí ze školy a různých IT setkání. Šedivý segment uprostřed nahoře jsou lidé, kteří mají minimum konexí nebo vůbec nezapadají do mé sítě. Jejich konexe se nesetkávají s mými. Velikost značky v uzlu ukazuje na důležitost, známost, větší množství konexí člověka v rámci segmentu grafu. 

Při přístupu na adresu http://inmaps.linkedinlabs.com/ vás aplikace požádá o přihlášení se svým loginem na linkedin. Následně projde vaše kontakty a kontakty vašich známých. 

V interaktivním režimu si můžete svou síť procházet, zobrazovat si jednotlivé segmenty a sledovat, jak jsou vaši známí propojeni nazvájem. Vaše konexe jsou ale na LinkedIn neveřejný údaj, proto se nezobrazí na mapě, pokud ji chcete sdílet dále (žluté tlačítko share v levém horním rohu). 

Podle záznamu na oficiálním blogu LinkedIn i datumu u videa je aplikace téměř rok v provozu. Já se o ní dozvěděl až před několika málo dny, proto o ní píšu teď :-)